V Srbsku prali kokainové peníze přes sázkové kanceláře

Miloš Lučić, majitel bělehradských restaurací Vrt a Resava, který je podezřelý z uplácení pracovníku dozoru nad sázkovými kancelářemi ministerstva financí Srbska (spolu s majiteli a manažery sedmi sázkových kanceláří), byl součástí sítě, která prala peníze získané prodejem kokainu. Serveru www.blic.rs to potvrdil zdroj z prostředí srbské policie.

Peníze získané z prodeje kokainu byly investovány do loterie a následně přepírány přes sázkové kanceláře. Lučić byl hlavním pojítkem mezi zatčenými pracovníky ministerstva financí a majiteli sázkových kanceláří. Ihned po včerejší policejní razii byly zmraženy účty všech dotčených kanceláří.

Cílovými osobami úterními operace byli tito majitelé sázkových kanceláří – Boža Tepavčević (Koloseum), Goran Vasilić (Feniks), Željko Dorontić (Balkan bet), Saša Mirčeta (Maks Bet), Goran Janković (Dupla šansa bet), Vasa Babić (Dupla šansa), Vladimir Radojičić (spolumajitel – Soker), Zoran Stojanović (Aspekt), zaměstnankyně Eurolend-M Mirjana Marinković a Žarko Dujanović, obchodník s vybavením pro hazardní průmysl. Všichni jsou podezřelí z organizování a provozování ilegálního sázení.

Množství zabavených důkazů je obrovské. Razie proběhla na více než 150 místech, zúčastnilo se jí na 600 policistů a policie zajistila patnáct kamionů důkazů ve formě papírových dokumentu, výpočetní techniky a hracích automatů.
-lot-

Předcházející článek

Světlíkovy a taky trochu Komárkovy Vítkovice dosáhly nejnižší zisk za poslední 4 roky

Následující článek

Economia končí i začíná