Továrník Jaroslav Zeman může/nemůže změnit ODS ze strany schieberů a lůzrú Topolánkovského typu

Krajské a senátní volby skončily pro stávající vládní partaje pohromou. To je jasné. Přesto Občanské demokratické straně svitla naděje. Možná totiž našla prototyp politika, který představuje její budoucnost. Jde o Jaroslava Zeman, který vyhrál první kolo senátních voleb v obvodu Jablonec nad Nisou.

Třiapadasátiletý muž je v českých poměrech dosti pozoruhodnou osobností. Jde o starostu obce Albrechtice v Jizerských horách, jednatele, ředitele a vlastníka společnosti Detoa. Zeman výrobce hraček ze dřeva, dřevěných korálků a mechaniky pro piana a klavíry zprivatizoval v roce 1993 z pozice zaměstnance – dělníka. Kolabující firmu postavil na nohy. Dnes zaměstnává kolem 150 lidí, drtivou část produkce vyváží, loni utržila téměř devadesát milionů a vydělala 11,5 milionů po zdanění. Jeho fabrika na řekou Kamenice připomínající parník je v perfektním stavu a v určitých hodinách přístupná komukoli.

Zemanův profesní a politický profil je v rámci ODS naprosto unikátní. Ve straně dosud dominovali schiebeři různého střihu nebo lůzři jako Mirek Topolánek.
-mot-

Předcházející článek

V Herálci vyrostla slušná konkurence pro Mcely. Je ale stále, co zlepšovat

Následující článek

J&T v ostrém sporu se švýcarským bankovním regulátorem, KPMG a PwC. Žaloby jsou na spadnutí