Ulčák se Šloufem dávají dohromady peníze pro „Zemanovu partaj“

O tomto víkendu proběhne sraz sdružení Přátelé Miloše Zemana, které loni zformovali Miroslav Grégr a Miroslav Šlouf. Není vyloučeno, že Zemanovy adorátoři vyvrhnou novou politickou stranu. Jejím podstatným motivem je oslabení pozice ČSSD a zejména Jiřího Paroubka. Případná nová formace sebere sociální demokracii část voličů. Jméno Miloše Zemana některé občany stále ještě přitahuje.

Financování nové strany mají na starosti pětačtyřicetiletý Martin Ulčák a o šestnáct let starší Miroslav Šlouf, někdejší svazáčtí funkcionáři s barvitou pověstí. Podle informací webu motejlek.com čile obíhají potencionální sponzory.

Finanční oporou je zejména Ulčák, jehož významnými obchodními partnery jsou například Jan Světlík a Vítkovice Holding, Sokolovská uhelná a ruskými oligarchy kontrolovaná ocelářská skupina Evraz Holding. Dříve měl velmi blízko k šéfovi Sazky Aleši Hušákovi. To dnes už neplatí. Ulčákova stěžejní firma Geco (matka Geco Tabak) loni vydělala přes 300 milionů korun po zdanění. Další důležitá firma E-Invest v letech 2006/2007 vydělala 205 milionů korun v čistém.
-mot-

Předcházející článek

Tomáš Nebeský slučuje svoje dřevařské firmy, vzniknou Wotan Wood a Wotan Forest

Následující článek

Slováci Zoroslav Kollár a Martin Blaškovič chtějí po Česku už jen 808 612 489,16 korun