Utrpení mladého Dienstbiera

Třiačtyřicetiletý washingtonský rodák Jiří Dienstbier mladší je dnes hlavní, možná jedinou výkladní skříní ČSSD. Straně sbírá body, ta ho ale zdá se pouze využívá/zneužívá. Delší dobu nejoblíbenější český politik získal v prvním kole prezidentským voleb přes šestnáct procent. Strana, která chce příští rok v zemi začít vládnout neměla žádného smysluplného kandidáta. Každý jiný z ČSSD by získal pouhé jednotky procent. Dienstbier pro druhé kolo jasně vyjádřil nepodporu Miloši Zemanovi. Jeho partaj ale vyzvala k podpoře Zemana.

Politické utrpení mladého Dienstbiera se poprvné naplno projevilo v roce 2010. Pražští socdem schiebeři v čele s Petrem Hulinským a Karlem Březinou ho nasadili do čela kandidátky pražských komunálních voleb. Pro stranu získal historicky rekordních bezmála 18 procent. Opět platí, že kdyby stranu do voleb vedl někdo jako Hulinský, Březina nebo Poche, bylo by to sotva pár procent. Dienstbier se postavil proti koalici s ODS. Schiebeři se mu vysmáli a koalici udělali. Dienstbier odešel z pražské politiky. Šel do dalších voleb a jako osobnost uspěl – na hlavu porazil kladenského primátora Jiránka a stal se senátorem, ve stranických volbách se prosadil na místopředsedu ČSSD.

Za zmínku ještě stojí, že Dienstbier získal od lidí přes padesát tisíc podpisů pro svoji prezidentskou kandidaturu, aniž to potřeboval. Poslanci a senátoři za ČSSD by mu jistě dodali potřebné podpisy.

Z výše zmíněného je zřejmé, že Jiří Dienstbier má úspěch u voličů. V tomto ohledu je v ČSSD jasným lídrem. V prohnilé straně ale je pouze zneužíván a využíván. Zdá se, že slouží jako výtah pro pochybné osoby typu Hulinský, Březina nebo JUDr. ze Sládkovičova. Problém je, že Dienstbier to ví, ale nic s tím nedělá.
-mot-

Předcházející článek

Seznam motejlek.com nejbohatších Čechů a Slováků má 360 jmen

Následující článek

ČEZ je v MOLu už pět let a přichází sčítání ztracených miliard