V zdravotnickém holdingu Agel, jehož spolumajitelem je ocelář Tomáš Chrenek, se rozjelo vyšetřování

V největším provozovateli soukromých nemocnic a zdravotnických zařízení ve střední a východní Evropě je rušno. Před osmnácti dny byli s okamžitou platností odvolání z vedení důležité dceřiné společnosti Martek Medical předsedkyně představenstva Kateřina Gabrysová (32) a místopředseda představenstva Michal Urbaniec (36). Agel, jediný vlastník firmy, stejný den jmenoval tříčlennou komisi, která má provést hloubkovou prověrku účetnictví z hlediska věcného a dokladového vedení. Gabrysová a Urbaniec museli okamžitě opustit i vedení Medikoplastu, který je dcerou Martek Medicalu.

Martek Medical je významným distributorem zdravotnických prostředků. Jeho loňský obrat překročil 1,2 miliardy korun. Zisk po zdanění dosáhl solidních 110 milionů, o rok dříve to bylo 106 milionů. Martek Medical má od loňského června již čtvrtého předsedu představenstva. Tím stávajícím je Roman Gavanda.

Společnost patří do skupiny Agel, která provozuje v Čechách a na Slovensku přes dvacet zdravotnických a řadu dalších zařízení. Mezi spolumajitele patří Tomáš a Dušana Chrenekovi nebo Dana a Martin Polachovi. Chrenek je mediálně nejznámnějším spoluvlastníkem skupiny kolem Třineckých železáren.

Holding Agel v posledních letech mohutně expanduje. Vlastní dvě zdravotní pojišťovny se hruba půl milionem pojišťenců, je hlavním favoritem na provozování velkých nemocnic v Košickém kraji. Aktivity skupiny jsou ale mnohem širší.

-mot-

Předcházející článek

Až na krev. Komárkův megavrták míří do Maďarska, bude tam drillovat pro ExxonMobil

Následující článek

Věřitelé propojené skupiny Bohemia Crystalex Trading a Porcela Plus přijdou o miliardy. Na čele „pelotonu“ jsou ČSOB, Citibank, Komerční banka a HSBC Bank