Vedení skupiny Fortuna Entertainment Group převezme Švéd Per Widerström

Radim Haluza končí jako generální ředitel a předseda představenstva sázkového holdingu Fortuna Entertainment Group. V obou funkcích ho nahradí Švéd Per Widerström. Najmutí headhunteři z londýnské pobočky americké Korn Ferry ho identifikovali jako jednoznačně nejlepšího adepta na pozici lídra Fortuny. Haluza neodejde hned, do konce roku bude Widerströmovi k ruce.

Widerström za posledních dvacet pět let vystřídal třináct zaměstnavatelů – banka, poradenské firmy, Procter & Gamble, Coca-Cola, Telenor, sázkové firmy. Naposledy řídil online kasino Gala Interactive ze skupiny Gala Coral Group. Vzhledem k tomu, že historicky nikdy nedělal v sázkovém byznysu, ale pouze v online kasinech, nabízí se vysvětlení, že Fortuna přitvrdí a vstoupí do tohoto „ostřejšího“ odvětví. Jiné vysvětlení příliš smyslu nedává. Nicméně to neodpovídá dosavadnímu charakteru Penty Investments.

V každém případě si Penta Investments jako majoritní vlasník skupiny Fortuna od Widerströma slibuje zvýšení EBITDA někde k hranici 50 milionů eur, což je zhruba dvojnásobek roku 2013. Letos by se EBITDA měla pohybovat někde mezi 27 až 30 miliony eur. Bude záležet, jak dopadnou výsledky fotbalové Ligy mistrů. Takový nárůst zisku bude třeba podpořit mohutnými investicemi do IT holdingu. Částky by se mohla pohybova až někde na úrovni pěti milionů eur.

Wideström přichází do Fortuny jako velmi zámožný muž, v posledních letech i s bonusy vydělával poblíž milionu liber. Je tedy zřejmé, že k přestupu musel ít velkou motivaci. Buď dostane opravdu velký plat (plus bonusy) nebo bude jeho úkolem připravit Fortunu k prodeji. V horizontu tří až pěti let je změna vlastnictví poměrně pravděpodobná.

Ještě jedna věc k Widerströmově příchodu. Vzhledem k tomu, že dostává poměrně silné pravomoci, dají se očekávat změny v top managementu skupiny. Podle kvalifikovaného odhadu motejlek.com budou nejspíše vyměněni finanční ředitel Michal Vepřek a marketingový ředitel Zdeněk Lang.
-mot-

Předcházející článek

Velmi tichý letní odchod předsedy představenstva sázkového koncernu Fortuna Entertainment Group

Následující článek

Další dílčí neúspěch miliardáře Písaříka v pokusu o vytěsnění společníka Bárty