Věřitele Orka čeká „moře“ nejistoty

Orco Property Group má nejistou budoucnost, tak zní jeden ze závěrů auditora Marka Mineta z PricewaterhouseCoopers. Minetův názor se objevil v doprovodném prohlášení k auditovaným výsledkům realitní a developerské skupiny, která se nachází v režimu ochrany před věřiteli. Zkušený auditor zmiňuje především výši nesplaceného dluhu, obrovskou ztrátu, nejistoty na trhu. Připomíná, že Orco potřebuje značně posílit kapitál.

Web motejlek.com upozorňoval loni na začátku listopadu, že hodnota společnosti je v nejlepším případě nulová. Dnes už ani toto neplatí, je záporná. A přesto se akcie na pražské burze momentálně obchodují za zhruba 180 korun, což značí tržní kapitalizaci na úrovni téměř dvou miliard korun. Rozum nad tím zůstává stát.

Neklidní by měli být zejména věřitelé, kterým Orco v přepočtu dluží zhruba 55 miliard korun. Například Československá obchodní banka, EuroHypo a především Royal Bank of Scotland. Dále pak držitelé dluhopisů. I když Orco rozprodá celé portfolio, ani zdaleka se na všechny nedostane. Firma sice přecenila vlastní projekty. Nové údaje jsou ale naprosto nedůvěryhodné.
-mot-

Předcházející článek

PPF Group si půjčila od syndikátu v čele s Calyonem už 50 miliard korun

Následující článek

Ministr zemědělství Šebesta zatrhl prasárnu svého předchůdce Gandaloviče