Volební prognózy aneb musíme s Andrejem Babišem počítat

Také patříte k lidem, kteří sledují s nadějí na změnu počínání Andreje Babiše? Poslouchají jeho lehce neurvalé výlevy do médií a čekají co z toho nakonec vzejde? Jak asi může dopadnout strana Andreje Babiše v příštích parlamentních volbách? Zkusím na toto téma sestavit drobnou analýzu nezaujatého občana, nestraníka. Zklamaného vývojem politické scény v této zemi a nemajíce do příštích voleb zatím žádného favorita. Přemýšleje snad o volbě právě Babiše…

Jak asi dopadnou příští volby?
Vzhledem k velkému zklamání lidí z politické scény a velmi silné mediální přestřelce bude tentokrát volební účast nezvykle vysoká. Odhaduji minimálně 63%. Babiš bude muset do voleb investovat minimálně jednu miliardu korun českých nebo využít spojenectví s dalšími miliardáři. Důvod je prostý. Už minulé volby stály tři z velkých stran 400 – 600 milionů korun. Příští volby tedy budou rájem pro média, reklamní a mediální agentury. Zažijí opravdové zlaté časy. Krize, nekrize. Půjde o zdaleka nejdražší volby v historii České republiky.

Jak tipuji výsledky voleb?
Věci veřejné jsou odvařené. Volit je budou jen skalní, fanatičtí příznivci. Do sněmovny se rozhodně nedostanou. Získají 1-2 % hlasů.
ODS po vstupu Babiše na scénu výrazně ztratí . Jejich skalní voliči je houfně opouštějí po všech těch korupčních kauzách, kde nikdy nikdo nikoho nepotrestá. Získají 9-13 % a budou největším poraženým příštích voleb.
Zelení si udrží své eko voliče bez ohledu na vstup Babiše. Nejsou poslední dobou moc vidět a nejsou zapojeni do korupčních skandálů. Získají 4 %
Zemanovci si udrží svoje a získají 3-4 %
KSČM pocítí také úbytek hlasů vinou Babiše. Jejich voličům jeho komunistická minulost rozhodně nevadí. Procenta KSČM odhaduji na 12.

A už tu máme silnou trojku: Topku, ČSSD a Babiše
TOP 09 přijde o část hlasů díky velké neoblíbenosti Miroslava Kalouska. Dělá straně medvědí službu svými výlevy na ministerstvu financí a dlouhodobou podporou hazardu na úkor obyčejných lidí. Počet jejich hlasů odhaduji na 14%.
ČSSD a strana/hnutí A. Babiše:
ČSSD poslední dobou ve všech průzkumech atakuje hranici 30 %. Nicméně vzhledem k směřování Babišovy strany směrem k středolevici přijde o podstatnou část voličské základny. Bude to řežba o každý hlas a o každého voliče. Nevýhodou ČSSD jsou nefotogeničtí, neslaní, nemastní lídři Sobotka a Hašek, kteří si jdou vzájemně po krku. Navíc je strana prolezlá spoustou korupčních kauz, které se nedořešují. ČSSD vyniká v počtu titulů získaných na různých soukromých školách ve stylu zaplať a přijď si pro titul..a nezapomeň pozvánku na promoci pro babičku a dědu.
Pokuď proti nim nasadí A. Babiš nějakou opravdovou hvězdu nebo se tou hvězdou, vůdcem, lídrem stane sám, nemají proti němu v předvolebních diskuzích šanci. Obě tyto strany získají mezi 20 – 30 % hlasů a mírně favorizuji A. Babiše. Babišovci: 28%, ČSSD 26%
Richard Dobrovoný

Předcházející článek

Sportka za 4 měsíce +146 %, loto -17 %

Následující článek

Menší český mogul buduje na malém ostrově v Indickém oceánu hotelový resort