Vydavatelství rodiny Komárkových loni prodělalo rekordních 43 milionů korun

Podnikání v mediální branži Komárkům zatím nevychází. Už už měli TV Novu, na poslední chvíli jim ji vyfoukla PPF. Hodně prodělali na TV Top a nyní se propadl do těžké ztráty Stanford, vydavatel časopisů Profit a Czech Business Weekly. V loňském roce prodělal 43 milionů korun. Komárkové přesto v mediálním byznysu zůstávají. Pevně se drží rčení: „Ať to stojí, co to stojí“.

Obrat Stanfordu, který spadá pod KKCG Investments, meziročně klesl o zhruba 20 milionů na 89,6 milionů korun. Společnost bude muset navýšit základní kapitál, neboť její vlastní jmění se propadlo na mínus osmnáct milionů. A to přitom Stanford navyšoval kapitál loni v prosinci. Tehdy šlo o 25 milionů.

Loňská ztráta zřejmě souvisí s prodejem 100 procentního podílu v United Teleshop jedné ze společností zaregistrovaných na Kajmanských ostrovech. Tuto destinaci Komárkovi užívají k některým transakcím. United Teleshop provozovala televizi TV Top, která ale krachla a přestala vysílat. Ztráta dosáhla řádu nejméně mnoha desítek milionů korun. TV Top při rozjezdu slibovala cestopisy a Jana Krause. Když končila, běželo na ní po půlnoci tvrdé porno.

Předsedou představenstva Stanfordu a garantem budoucího pozitivního vývoje je Robert Kolář, bývalý poslanec za Občanskou demokratickou stranu a později senátor za Unii svobody. Kolář je dlouholetým a věrným pomocníkem Komárků na různých scénách.
-mot-

Předcházející článek

Akcie CETV dnes na pražské burze posílily o 10 procent

Následující článek

Dva slovenští oligarchové na jednoho Gaža