Žaloba tryskáče Vávry na hoteliéra Dohnala byla smetena

Soudkyně Městského soudu v Praze Hana Felcmanová rozhodla, že firma Ing.Radovan Vávra, někdejšího šéfa Komerční banky Radovana Vávry, nemá nárok na 7 183 790 korun. Vávra o tuto částku žaloval společnost Top Hotels Group známého pražského hoteliéra Vladimíra Dohnala.

Včera u soudu vypovídali oba hlavní aktéři. Někdejší bankéř neprokázal, že by si peníze zasloužil. Dohnal na dotaz soudkyně, proč Vávrovi v hotelu Marriott nabídl provizi odpověděl, že nechtěl, aby mu Vávra škodil, protože se zná s bankéři.

Vávra v letech 2005 a 2006 Dohnalovi a jeho firmě poskytoval poradenství. V zásadě šlo o zajištění úvěrů pro rozvoj jeho byznysu. Někdejší tryskáč Vávra skutečně poskytnutí úvěrů zařídil přes svého známého Rudolfa Rabiňáka, člena představenstva a výkonného ředitele Raiffeisenbank pro podnikovou klientelu. Za 17 měsíců šlo celkem o 550 milionů korun. Za tyto služby Dohnal Vávrovi zaplatil 18 milionů korun.

Za poslední úvěr ve výši 70 milionů Vávra dostal vyplacenu obvyklou provizi 1,5 procenta, tedy 1 279 500 korun. „Tuto částku jsme mu zaplatili. Z neznámých důvodů požaduje 7 183 790 korun. Domníváme se, že za dva telefonáty je milion více než dost,“ sdělil loni v září webu motejlek.com hoteliér Dohnal.

Nutno dodat, že Vávra s Rabiňákem provozovali (nebo možná ještě provozují) celkem zajímavou „živnost“. Vávra vodil do Raiffeisenbanky klienty, ti dostávali úvěry a exbankéř milionové provize. Systém je jednoduchý a výnosný. Otázkou je, jestli je také zcela korektní. Navíc zrovna Dohnal, by úvěr v bance bez problémů dostal i bez Vávrovy „tlačenky“. „Vávra a Rabiňák jsou známá dvojka,“ řekl webu motejlek.com na adresu sehrané dvojice jeden z šéfů velké regionální skupiny.
-mot-

Předcházející článek

Nové ocenění Penty snižuje majetek spolumajitelů o deset miliard Kč

Následující článek

Voda nezná krizi, velké vodárenské firmy vydělávají pořád stejně