Aero Vodochody má dva nové viceprezidenty, dceřiné firmy Letiště Vodochody a Technometra Radotín nové generální ředitele

Největší tuzemský výrobce letecké techniky Aero Vodochody pozměnilo strukturu. Nejpodstatnější je jmenování pětatřicetiletého Ladislava Šimka viceprezidentem pro strategii a strategické programy. Pod dosavadního generálního ředitele dceřiné Technometry Radotín budou spadat klíčové oblasti jako fúze a akvizice, business intelligence, strategický marketing, definování a uskutečňování firemní strategie. Zejména akvizice bude třeba posílit. Aero loni dvakrát na poslední chvíli neuspělo při privatizaci leteckých podniků v Rumunsku. Šimek dříve působil na vedoucích postech ve firmách Drinks Union, Nemak Europe, Office Depot nebo v Kabelovně Děčín. Technometru řídil od roku 2007.

Viceprezidentkou pro HR se stala Vladimíra Šeböková, dosavadní personální šéfka. Dosavadní viceprezident pro rozvoj letiště Martin Kačur se stal generálním ředitelem nově založené společnosti Letiště Vodochody. U ostatních viceprezidentů nedošlo ke změnám, pouze v některých případech byla jejich pozice přejmenována. Aero má nyní prezidenta, jímž je Igor Hulák a osm viceprezidentů. V globální letecké branži je při obchodních jednáních viceprezidentská funkce nepostradatelná. Jde o oborové specifikum.

Generálním ředitelem Technometry Radotín, výrobce leteckých podvozků a celků, byl jmenován stávající obchodní ředitel třiatřicetiletý Erik Zajíc. Mezi jeho bývalé zaměstnavatele patřily firmy Unirec, Accumulatorenwerke Hoppecke Carl Zoellner & Sohn a Praga Louny CZ. Technometra loni zvýšila o padesát procent tržby a získala zakázky od amerických společností Epic a Cirrus. Letos chce proto najmout desítky nových zaměstnanců.

Aero Vodochody a dceřiná Technometra Radotín jsou ve vlastnictví slovensko-české finanční skupiny Penta. Aero se dnes profiluje především jako subdodavatel velkých světových leteckých podniků jako jsou EADS, Alenia Aeronautica, Sikorsky Aircraft, Latecoere, Saab, Spirit Aerosystems. V posledních letech přežilo pouze díky armádní zakázce na cvičný bitevník L-159. Armáda odebrala 72 strojů, používá jich ale pouze 24. Zbytek stojí v halách Aera a armáda za ně firmě platí něco jako skladné a údržovné. 
-mot-

Předcházející článek

Eco-Invest Milana Fiľa čistí svoje masokombináty

Následující článek

„Miroslav Švarc a Pavel Šlouf“