Ceny VIA BONA předány, česká filantropie ale musí přidat

Nadace VIA, jejímž je motejlek.com dlouholetým podporovatelem a partnerem, společně s Nadací The Kellner Family Foundation a dalšími partnery rozdala včera v pražském Kaiserštejnském paláci Ceny VIA BONA. Cenu novinářů pro individuálního dárce, na jejímž výběru se motejlek.com podílel, získal zakladatel a spolumajitel ústecké společnost Adler Martin Hausenblas.

Hausenblas je kromě toho, že v neblahém ústeckém regionu dokázal rozjet byznys s reklamním potiskem textilu s obratem výrazně přes půl miliardy a solidními desetimilionovými zisky, je letitým filantropem a protikorupčním aktivistou. V porotě jsme ocenili zejména jeho Stipendijní fond Renesance, který založil s pomocí Ústecké komunitní nadace. Ten umožňuje studentům ze severočeského regionu studovat v zahraničí. Do fondu daruje deset procent svého ročního příjmu.

Obecně česká filantropie podle čísel, zpracovávaných Nadací VIA, stagnuje. Loni se sice druhý rok po sobě, byť s lehkým propadem, dary od fyzických i právnických osob udržely nad čtyřmi miliardami korun, ale chce to přidat.
-pes-,-mot-

Přehled dalších Cen VIA BONA 2013
Cena za školní dobročinnost: Studenti 3. lékařské fakulty UK Praha Scott Keel a Petr Oliva
Cena za osobní zaujetí – Srdcař roku: triatlonista Tomáš Slavata
Cena za otevírání nových cest: Hana Machačová, náměstkyně generálního ředitele pojišťovny Kooperativa
Cena pro malou a střední firmu: Z-TRADE s.r.o.
Cena pro velkou firmu: Česká spořitelna a.s.
Čestná cena správní rady Nadace VIA: sochař Olbram Zoubek

Předcházející článek

Velké akviziční tažení nenápadné telco firmy pokračuje

Následující článek

Příští týden by mělo být rozhodnuto o tom, kdo získá LBBW Bank CZ