Lázně čeká boj, slabí odpadnou, silní začnou kupovat

O miliardu až miliardu a půl přijde v následujícím roce české lázeňství poté, co v říjnu začala platit vyhláška významně regulující proplácení lázeňských pobytů pojišťovnami. Eduard Bláha, ředitel a minoritní podílník lázeňského holdingu Luhačovic a Jáchymova, předpovídá koncentraci trhu do rukou nejsilnějších hráčů.

„Řadě managementů a vlastníků ještě nedošlo, co se děje. Nejhorší období totiž teprve přijde v prvním kvartálu prvního roku. Pak budou ještě chvíli bojovat, za rok, za dva se to nasčítá, a to bude čas nakupovat,“ řekl v rozhovoru pro motejlek.tv.

Holding lázeňských společností z Luhačovic a Jáchymova, který vytvořil investor Martin Burda, má na českém trhu v tuto chvíli nejsilnější pozici. Logicky by měl být tím, kdo v krizi začne nakupovat. „Pan Burda mluvil zasněně o mnoha českých lázních, ale ten čas ještě nenastal. Jistě ale přijde, a dívat bychom se pak měli i za hranice,“ zhodnotil vyhlídky Bláha s tím, že už nyní jsou u nich na stole pobídky k nákupu od některých českých lázní. Zmínil také akviziční snahu majitele Lázní Libverda Alexandra Seidla nebo apetit Radovana Vítka. „Deklaroval ale, že ho zajímají jen místa s potenciálně velkým příjezdem cizinců, tedy Karlovy Vary, Mariánské Lázně nebo Františkovy Lázně.“ Celý rozhovor už brzy na motejlek.tv.
-pes-

Předcházející článek

Český investor je řeckému plynu blíž, než se zdálo

Následující článek

Západočeský magnát vydělal přes 400 milionů korun v čistém