Cestovatelský seriál – Fascinující konec léta na jezeře pod Mnichovem

Za léta našeho vášnivého cestování jsme po světě navštívili nespočet míst, která se nám něčím vryla do paměti. Byly to zapadlé kouty s přírodními úkazy kdesi v Chile, nebo na Novém Zélandu, špičkové hotelové resorty, chalety nebo lodge, famózní restaurace, vinařství, architektonické divy světa, někde třeba i výjimečné obchody. Zpravidla se vyhýbáme klasickým turistickým atrakcím a destinacím. O těch se píše jinde. My se s vámi v cestovatelském seriálu podělíme o 25 tipů, za něž ručíme vlastním vkusem a osobním prožitkem.

Rottach-Egern, Tegernsee, Althoff Seehotel Überfahrt
Myslím, že už máme celkem jasno, kde by naše rodiny měly trávit poslední týden prázdnin. Jezero Tegernsee a Althoff Seehotel Überfahrt ležící necelých 60 kilometrů jižně od Mnichova nás letos natolik nadchly, že rozhodně chceme dostát první větě. Resort je součástí Althoff Hotels pětašedesátiletého Thomase Althoffa. Skupina sdružuje čtyři hotely v Německu, po jednom v Londýně a St. Tropez. Dva z nich provozují tříhvězdičkové michelinské restaurace, zbylé čtyři mají každý po jedné hvězdě. V tomto ohledu se panu Althoffovi nemůže nikdo rovnat.

V samotném hotelu jsme už po příjezdu museli konstatovat, že vypadá výrazně lépe, než na webové prezentaci. Leží na břehu jezera v městečku Rottach-Egern, všude čisto, úhledno, personál velmi příjemný a pozorný. Suity v nejvyšším patře jsou prostorné s krásným výhledem a předobrou atmosférou. Spa rozhodně stojí za užití si. Naším jasným favoritem ale bylo koupání v jezeře. Máme rádi chladnější vodu a zde byla přesně dle našeho gusta. Hotel má malou plážičku, která je k dispozici pouze ubytovaným hostům. Špičkový servis je samozřejmostí.

Velmi jsme se těšili na zdejší tříhvězdičkovou restauraci, které už roky kraluje charismatický Christian Jürgens. Podnik nabízí pěti a sedmichodové menu. Bez nápojů přijde pětichodové na 249 eur, sedmichodové pak na 289 eur. Ceny každý rok rostou. Není se, co divit. Podle aktuálního Restaurant-Ranglisten je Überfahrt osmý na světě a od Gault Milleau má 19,5 bodů. Samozřejmě jsou možné různé kombinace, ale cena v tom případě vyjde trochu jinak. Pro děti jsou připraveni udělat cokoli si rodiče zamanou, včetně řízku či špaget. Rozhodně doporučuji si místo v Überfahrtu rezervovat s předstihem. Restaurace nabízí celkem rozumný vinný lístek, ceny jsou rozumné. Osobně jsem volil malý formát Chateau Margaux, ročník 1999. Parker mu dal 95 bodů.

Hotel má kromě tříhvězdy další tři velmi slušné restaurace a navíc jednu sepárátní dále podél jezera pod názvem Fährhütte (asi dvacet minut chůze). K dispozici je velká zahrada. Okolí jezera nabízí příjemné procházky. V každém případě stojí za to si ráno vyběhnout a přitom si třeba zaplavat. Nejlépe v užším místě přeplavat jezero. Dá se to zvládnout.

Hotel Althoff Seehotel Überfahrt představuje jedno z nejpříjemnějších míst, jaké jsme kdy navštívili. Takovou pohodu bych si představoval natrvalo. Furt je, kde příjemně posedět. Dobří a přátelští lidé kolem. Všeobecný obdiv k otci devíti dětí Maxovi Bavorskému. Rozhodně doporučuji. Ideálně v době, kdy se dá koupat v jezeře.

Předcházející článek

Po Pentě se na rumunský trh vrhá konkurenční obr

Následující článek

Skupina kolem těžkotonážního Slováka má políčeno na obchodníka s ropou