Čmejla, Diviš, Koláček, Klimecký a Kraus dostanou odůvodnění rozsudku v březnu, bude mít 700 stránek

Potkali se ve vlaku, expert švýcarské speciální prokuratury a právník jednoho z odsouzených exuhlobaronů. Expert advokátovi prozradil, že jeho klient a další odsouzení privatizátoři Mostecké uhelné dostanou odůvodnění rozsudku v březnu. Odhadl, že plné znění dokumentu bude mít zhruba 700 stránek. Odsouzení budou mít měsíc na překlady, prostudování verdiktu a následné odvolání.

Marek Čmejla, Antonín Koláček, Jiří Diviš, Oldřich Klimecký a Petr Kraus byli v říjnu 2013 odsouzeni za podvod a praní špinavých soudem v Bellinzoně k nepodmíněným trestům.

Dá se očekávát, že celá věc následně skončí u Federálního soudu (nejvyšší soudní instance ve Švýcarsku). Takže výše zmínění odsouzení mají klid minimálně do roku 2015. Další průtahy jsou spíše očekávané. Nakonec není vyloučeno, že by zhruba v roce 2017 mohlo dojít k promlčení činů, za které byli Čmejla, Koláček, Kraus, Diviš a Klimecký odsouzeni.

Soud v Bellinzoně byl velmi důležitý pro speciální švýcarskou prokuraturu, které hrozilo rozpuštění. Tažení proti českým kapitalistům a následné rozhodnutí soudu dalo její existenci další smysl.
-mot-

Předcházející článek

Šance Agrofertu na získání podílu v chorvatském producentovi hnojiv Petrokemija vzrostly

Následující článek

Rattajovci po průniku do Krkonoš zkoušejí štěstí na Kavkaze