Do Nového roku s žalobou od Sazky

Loterijní společnost Sazka si najala Jaromíra Císaře z advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný a spol. Ten se následně podepsal pod text nazvaný „Žaloba na ochranu dobré pověsti právnické osoby“. Žalobcem je Sazka, žalovaným Miroslav Motejlek, tedy já.

V rozsáhlém elaborátu podepsaným advokátem Císařem stojí, že článek Penta vyjednává s akcionáři Sazky o převzetí byznysu loterijní společnosti, zveřejněný na webu motejlek.com 15.10.2009, útočí na dobrou pověst žalobce, neboť se opírá o nepravdivá tvrzení difamačního charakteru, která se dotýkají samotné podstaty ekonomické existence žalobce jako obchodní společnosti, a která jsou většinou již sama o sobě objektivně způsobilá prudce snížit kredibilitu a celkovou reputaci jak u obchodních partnerů, tak v očích veřejnosti, nebo alespoň vyvolat v tomto směru u adresátů závažné pochybnosti o hospodářském a personálním stavu firmy.

Advokát Císař je podepsán pod dalším přípisem doplňujícím žalobní petit. Akci vyvolal článek z 8.11.2009 Věřitelské banky se potkají s akcionáři Sazky. Hušáka u toho nechtějí. Podle Císaře článek útočí na dobrou pověst žalobce, neboť se opírá o tvrzení, která zpochybňují ekonomické zdraví žalobce a závažně ohrožují jeho důvěryhodnost, jak u veřejnosti, tak u obchodních partnerů, držitelů dluhopisů, bank atd.

Rád bych k tomu sdělil následující: Dle mého názoru je otázkou, do jaké míry Sazka v současné době vůbec může disponovat dobrou pověstí. Podobně nahlížím na její kredibilitu, reputaci, důvěryhodnost a ekonomické zdraví.

Ještě bych chtěl připomenout, že předseda představenstva a generální ředitel Sazky Aleš Hušák napsal dopis na Radu Českého rozhlasu. Někdo by ho klidně mohl nazvat udavačským. Hušák si paradoxně nestěžoval na žádná konkrétní pochybení. Měl ale velkou starost o to, jestli jako vedoucí pracovník Českého rozhlasu nezneužívám prostředky koncesionářů pro osobní prospěch. Za zmínku stojí, že v psaní dopisů o jiných lidech má Aleš Hušák zkušenost minimálně od roku 1980.
Miroslav Motejlek

Předcházející článek

Tykač, Bobela a Pudil se pokoušejí nabourat do Pražské teplárenské

Následující článek

Osobnost roku českého a slovenského byznysu: Jednoznačně Daniel Křetínský