Evropská komise zřejmě proti ČR zahájí řízení, protože diskriminuje zahraniční provozovatele hazardu

Dvacátého prvního června na semináři pro Svaz měst a obcí řekl Jan Řehola, zastupující šéf Státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi, že Evropská komise se patrně chystá zahájit proti České republice řízení pro porušení práva EU, ohledně diskriminace zahraničních provozovatelů hazardu.

Jedná se o toto: http://newsletter.egba.eu/ov?mailing=1V7DEOH-ZJ0Z4Y&m2u=KJZ3HC9-1V7DEOH-1CJKFUP, zásadní jsou body 1 – 3.

Tentýž problém má či bude mít EK i s návrhem nového zákona o sázkových hrách z dílny Kalouskova ministerstva financí, který diskriminaci zahraničních provozovatelů obsahuje (zatím) také.

Pro uzavření trhu jen pro české provozovatele neexistuje žádný důvod, není důvod, aby se na to nevztahovaly stejné podmínky jako na prodej rohlíků.

Česká republika, namísto aby řešila problém totálně rozbujelého hazardu na každém rohu, „chrání“ svoje domácí provozovatele – Synot, Slot, Bonver – před zahraniční konkurencí.

Kalouskovy řeči o tom, jak bojuje proti hazardu, vzaly definitivně za své, když se nyní ukázalo, že loni opět vzrostl objem prosázených peněz: http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2103410/sazkam-se-dari-krizi-navzdory-cesi-loni-prosazeli-1268-mld-kc-vice-nez-v-roce-2010.html, http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/loterie_statistika_71280.html. Tentokrát už zcela dominují Kalouskovy terminály, povolované navzdory vůli obcí, navzdory několika omezením zákona, které tvoří polovinu všech prosázených peněz.
Matěj Hollan

Předcházející článek

Seznam nejbohatších Čechů a Slováků sestavovaný motejlek.com obohatila sedmadvacetiletá žena

Následující článek

Naprosto neobyčejná investice multimiliardového bankrotáře Tomáše Chreneka