Honba za odvážnými klienty, následovníky státních Lesů ČR

Slovenská finanční skupina J&T se snaží nabrat, co největší sumu finančních prostředků. Už dříve uspěla u Lesů České republiky. Vklad státního podniku se pohybuje kolem 1,6 miliardy korun (1,578). Miliarda je jištěna směnkami J&T, zbytek neznámo čím.

Nyní vymyslela rafinovaný produkt, který nazvala Termínovaný vklad do skupiny J&T. Vybraným klientům nabízí zhodnocení ve výši 4,5 % při úložce nejméně tří milionů korun a 4 % při vkladu přes 100 tisíc eur. Jde o třicetidenní call, což znamená, že vklad plus úroky budou vyplaceny za třicet dní po podání žádosti o výplatu.

Peníze získané od klientů budou vloženy na účty holandské společnosti J&T Private Equity. Je to prý nesmírně výhodné. V náborovém letáku pro vybranou klientelu stojí, že u společnosti se kumulují volné finanční prostředky, které se následně lijí do projektů řízených skupinou J&T, kde dochází k jejich zhodnocování. Tato okolnost představuje značné riziko a velmi úzké hrdlo.

Produkt aktivně nabízí především Miroslav Minařík, ředitel odboru privátního bankovnictví a člen dozorčí rady J&T Banky. Snad ví, co činí. Nabízet dnes zhodnocení ve výši 4,5 procent je hodně neobvyklé a naznačuje enormní potřebu finačních prostředků.
-mot-

Já&Ty, Jozef&Tkáč nebo Jakabovič&Tkáč

Předcházející článek

Chudý miliardář Radovan Vítek definitivně prohrál soud o výživné

Následující článek

V ČSSD sílí hlasy, že by se do ČSA nalily peníze a firma se prodala, až odezní krize