Ivan Zach nechal ocenit ZVVZ, vyšlo nejméně 768 milionů

Pětačtyřicetiletý miliardář Ivan Zach se stal prostřednictvím GES Investu jediným vlastníkem milevské společnosti ZVVZ. Vytěsněným drobným akcionářům, vesměs bývaqlým dikům, vyplatí za jednu akcii 1134 korun. Vzhledem k dlouhodobým výsledkům známého výrobce vzduchotechniky jde o částku poměrně solidní. Celou firmu ohodnocuje na minimálně 768 milionů korun. V současné době by se ZVVZ za tyto peníze prodat nedalo.

Zach se zjevně profiluje jako dlouhodobý investor. ZVVZ kontroluje už od roku 1999. Širší veřejnosti je spíše znám jako pohrobek po bývalé IPB, spolumajitel společnosti FTV Prima, která provozuje televizi Prima nebo jako někdejší předseda České basketbalové federace.

Skupina ZVVZ vyrábí různé filtry, ventilátory, odlučovače prachu, tlumiče hluku, konstrukce, kontejnery, zásobníky nebo sila. Loňské konsolidované tržby se pohybovaly kolem dvou miliard korun, zisk po zdanění v řádu desítek milionů. Letošní výsledky budou horší. Hlavní dceřinou společností je inženýrská ZVVZ-Enven Engineering.
-mot-

Předcházející článek

Dva slovenští oligarchové na jednoho Gaža

Následující článek

Komárek naprosto převálcoval E.ON Ruhrgas a zcela ovládl skupinu Europgas/SPP Bohemia/Moravské naftové doly