Komárek naprosto převálcoval E.ON Ruhrgas a zcela ovládl skupinu Europgas/SPP Bohemia/Moravské naftové doly

Série desítek valných hromad, náhradních valných hromad a mimořádných valných hromad společností Europgas, Moravské naftové doly a SPP Bohemia má po letech jasný výsledek. Kontrolu nad skupinou propojených firem s aktivy ve výši jedné miliardy eur definitivně získala skupina KKCG Karla Komárka prostředního. Kontrolu nad obrovským majetkem ztratil německý koncern E.ON Ruhrgas, který je například druhým největším akcionářem ruského Gazpromu.

Komárkovi lidé nově v Europgasu, výchozí firmě celého konglomerátu, téměř zcela ovládli představenstvo a dozorčí radu. Ze sedmi členů, nyní pracuje šest ve službách Komárka a jeho rodiny. KKCG vlastní v Europgasu 50 procent, dalších 50 patří E.ON Ruhrgasu. Ten má v orgánech pouze jediného zástupce, Ulricha Schöllera. Karla Komárka prostředního v představenstvu zastupují sestra Jitka Komárková nebo Marie Benešová, bývalá nejvyšší státní zástupkyně, stínová ministryně spravedlnosti a politička ČSSD. V dozorčí radě pak sedí Karel Komárek starší či jeho bratr František Komárek.

V poslední prezentaci skupiny KKCG z letošního dubna stojí, že Europgas je společný holdingový podnik KKCG a E.ON Ruhrgasu a obě společnosti v něm drží rovnocenný podíl 50:50 %. Ve skutečnosti mezi sebou dnes spolumajitelé Europgasu vedou kolem 130 sporů. Týkají se záležitostí kolem společností Europgas, SPP Bohemia a Moravské naftové doly. Všechny zmíněné firmy, jejich dcery a vnučky podnikající v oblasti ropného a plynárenského průmyslu, Komárek násilně ovládl a německý podnik zcela odstavil.

Celková aktiva Europgas/SPP Bohemia/Moravské naftové doly se pohybují kolem jedné miliardy eur, vlastní kapitál dosahuje zhruba 1,1 miliardy USD. Uskupení provozuje byznys na 4 kontinentech, drží 69 těžebních a 13 průzkumných licencí, vlastní dva podzemní zásobníky plynu.
-mot-

Předcházející článek

Ivan Zach nechal ocenit ZVVZ, vyšlo nejméně 768 milionů

Následující článek

Továrník Hlavatý pokračuje v úspěšné jízdě, Juta rekordně vydělává