Igor Fait

Akcionáři Kordárny Plus, jimiž jsou Jet Investment (52,7 %), Prosperita holding (14,4 %) a skupina Proxy – Finance (32,9 %), po osmi letech firmu opouštějí. O usilovném hledání nového vlastníka jsme informovali loni v prosinci. Kupcem cenného aktiva je thajská společnost Indorama Ventures, která se stane evropským lídrem v produkci kordových tkanin.

Thajci, odhadem za více než 1,5 miliardy korun, získají továrny ve Velké nad Veličkou a ve slovenské Senici s bezmála osmi stovkami zaměstnanců. Jejich produkční kapacita představuje 50 tisíc tun kordových a technických tkanin.

Kordárna Plus, kterou Igor Fait a spol. vyvedli za 800 milionů z bankrotu v roce 2010, je v posledních letech stabilní cash cow, z níž si investoři pravidelně brali tučné dividendy. K zhodnocení investice je třeba připočíst půlmiliardový prodej někdejší součásti Kordárny, slovenského Texiplastu v roce 2013.

Kordárna má dlouhodobě výborná čísla. Loni utržila 2,3 miliardy korun, EBITDA představovala 237 milionů. Letošní plánovaná EBITDA je 294 milionů.

Předcházející článek

Nový CEO PFNonwovens

Následující článek

Chrenekovci