Jiří Muška si pořídil třetí letadlo, tentokrát Mustanga

Flotila letounů společnosti CTR group se rozrůstá. Před deseti dny byla do českého leteckého rejstříku zapsána Cessna Citation Mustang, model 510. Cena tohoto nového business jetu, jehož rychlost dosahuje 0.62 machu, se pohybuje kolem tří milionů dolarů. Stroj pořízený CTR group je z roku 2007 a proto byl levnější.

CTR group pořídila v roce 2006 čtyřmístný letoun DA 42 vyráběný rakouskou Diamond Aircraft Industries. Jeho cena se obvykle pohybuje kolem 12 milionů korun. V roce 2007 přibyl Piper Meridian, PA 46 – 500TP pro pět pasažérů od Piper Industries. Cessna je největším a nejdražším úlovkem. U Piperu a Cessny je v leteckém rejstříku zapsána zástava ve prospěch společnosti 1. SG Equipment Finance Czech Republic.

Jediným majitelem společnosti CTR group je devětačtyřicetiletý Jiří Muška. Podnik v letech 2006 a 2007 vydělal 287 milionů korun po zdanění. Muškova skupina se zhruba 1300 zaměstnanci (údaj z roku 2007) zastřešuje developerské projekty se zhruba tisícovkou postavených a plánovaných bytů. Nejznámnější akcí byla výstavba 269 nájemních bytů v Praze na Albertově. Muška chystá také rezidenční projekt v rakouském Grazu nebo business centrum v Košicích.

Mezi další majetky nenápadného byznysmena patří Východoslovenské stavebné hmoty. Společnost provozuje osm betonáren, tři štěrkovny a cementárnu. Dalšími významnými aktivy jsou Zeocem, přední evropský producent zeolitu nebo nebo padesátiprocentní podíl v dopravní firmě TransPlus (Česko). Muškova skupina vlastní společnosti v Německu, České republice, Maďarsku, Rakousku, ve Španělsku, na Slovensku nebo na Balkáně.
-mot-

Předcházející článek

J&T, Luděk Kostka a skupina Veolia blízko zakázce až za 115 miliard

Následující článek

Se stavebním firmou VOKD bylo zahájeno insolvenční řízení