Kalousek a HN – pevné spojení

Je poněkud frustrující sledovat, jak tuzemská média ovládá stádní princip. Nyní je nezbytné dát svatozář ministru Kalouskovi a oslavovat vše, co tento (nevěřící) člověk vytroubí do světa. Musíme prý škrtat ve státním rozpočtu – nebudou se stavět silnice, snad by měli učitelé brát méně, atd. Ani jeden novinář se evidentně do státního rozpočtu nepodíval a nepokusil se s tak nastaveným dogmatem aspoň slabě polemizovat. A prý jsou média kritická.

A když tupě oslavovat škrty v rozpočtu, musíme bránit i samotného Kalouska, jako by říkala všechna média – opět bez jediné výjimky. Nikdo proto už nezmiňuje, že by mohla snad být i nějaká souvislosti mezi hrůzou, která panuje ve sféře vyzbrojování armády, a faktem, že právě Kalousek měl v této oblasti dlouholeté angažmá. Samozřejmě korunu všemu nasadí Hospodářské noviny (HN), které mají glorifikaci ministra Kalouska nejspíš přímo ve strategickém zadání.

A otázka na závěr: jak se HN/ihned.cz vypořádal s kauzou kolem vyzbrojování armády (aneb Vondra nechce připustit prostředníky při nákupu zbraní jako je právě Háva)?

3/8, 15:55: Kalousek: Je naivní si myslet, že přímé nákupy pro armádu přinesou úspory
3/8, 21:05: Kalousek k vojenským nákupům bez prostředníka: Dobře, ale odmítám být za blba
Zbytek ve středečních HN! Snad i s názory druhé strany..:)

A pro fajnšmekry aspoň část rozhovoru, který by měl aspirovat na počin roku (za takové věci se v Česku dávají novinářské ceny): HN (Jaroslav Plesl) a zbrojař ze Švýcar Richard Háva se baví o tom, že Háva je vlastně slušný člověk, co nikomu nic neudělal a Kalouskovi vůbec neradí, protože ten si poradí vždy sám – http://domaci.ihned.cz/c1-44166230-s-omnipolem-nemam-nic-moc-spolecneho-rika-kalouskuv-pritel-richard-hava
-net-

Předcházející článek

Rizikoví ministři – především Pavel Drobil a Vít Bárta

Následující článek

Čtyři věty, které otřesou Sazkou. Loterijní společnost čekají opravdu kruté časy