Karel Komárek se naplno zakousnul, Sazka ani netuší, co ji teď čeká

Společnost KKCG Structured Finance Karla Komárka prostředního jde Sazce po krku s obrovskou razancí. Na soud podala tři návrhy: 1) Návrh na předběžné opatření, 2) Návrh na ustanovení předběžného správce, 3) Návrh na jmenování prozatímního věřitelského výboru. Loterijní společnost čeká takové martyrium, že to za dobu svojí existence dosud nezažila. Zapojen bude i Marek Dospiva z Penty. Komárek je považován za dominantně nejzkušenějšího byznysmena v oblasti předběžných opatření.

Podle Komárkova právníka Davida Koláčka z Clifford Chance hrozí změny rozsahu majetkové podstaty Sazky v neprospěch věřitelů. Koláček poukazuje na to a dokládá, že ve vyjádřeních Sazky jsou zcela zásadní rozpory, firma podle něj zcela vědomě a záměrně ve vyjádření pro soud zatajuje významné skutečnosti a tak výrazně zkresluje svoji skutečnou finanční situaci.

KKCG také soudu dokládá korespondenci, v níž ředitel dinanční divize Sazky Martin Dařílek žádá výkonného ředitele skupiny KKCG Jiřího Radocha o vystavení waiveru, kterým by došlo k prodloužení splatnosti úvěru o 30 až 60 dní. Toho se ovšem Sazka nedočkala, ani náhodou.

Je rovněž otázkou, jestli bude moci Sazka vyplácet větší výhry. „To je asi dotaz na právníky,“ sdělil k tomu Daniel Plovajko z vedení KKCG.
-mot-

Předcházející článek

Česká stopa v Cambridge se naplnila až do hořkého dna

Následující článek

Před 77 lety zemřel nejbohatších muž předválečného Československa