Kellnerova aktivita na Britských Panenských ostrovech dramaticky roste

Navázání čilých obchodních vztahů mezi tuzemskými dolarovými miliardáři Petrem Kellnerem a Pavlem Tykačem má na prvně jmenovaného nečekaně velký vliv. Kellnerova PPF Group začala ve velkém zakládat dceřiné, vnukovské, pravnukovské a další spřízněné společnosti na Britských Panenských ostrovech. Tykač si tento daňový ráj oblíbil už před drahnými lety. Nyní ho následuje jeho „druh“ Kellner.

Zatímco ještě v prosinci roku 2007 tam Petr Kellner & PPF Group oficiálně žádnou majetkovou účast neměli, na konci letošního března se Kellnerovo „panenské“ portfolio rozrostlo na sedm společností – Bucca Properties, Settembre Holdings, PPF Property (BVI), Polyprom Trading, Chelton Properties, Celestial Holdings Group a Dunmow Invest. Všechny sídlí na stejné adrese.

Petr Kellner vlastní 94,36 procent v Nizozemí zaregistrované společnosti PPF Group. Jde o matku poměrně rozsáhlého finančního konglomerátu, který dále působí v zemích a územích jako jsou Kajmanské ostrovy, Bělorusko, Kazachstán, Vietnam, Normanské ostrovy, Hongkong, Česká republika, Slovensko, Čína, Kypr, Lucembursko, Británie, Rumunsko, Rusko, Ukrajina.
-mot-

Předcházející článek

Sazku čeká horký (hořký) říjen, její budoucnost je v rukou Gernota Mittendorfera

Následující článek

Prima vydělala 347 milionů Kč po zdanění, jde o nejhorší výsledek za poslední tři roky