Kmotr křičí, chyťte kmotry!

Se zájmem jsem si přečetl páteční rozhovor Hospodářských novin se šéfem volebního štábu ODS Ivanem Langrem. O jeho roli šedé eminence na Olomoucku nikdo znalý nepochybuje. O jeho majetkových účastech v různých společnostech si štěbetají vrabci na střeše. Mnohé již bylo zmíněno v denním tisku ale o tom dnes nechci vyprávět.

Spíše mne zajímá volební leader na severní Moravě pan Mgr.Drobil, pro změnu šedá eminence na severní Moravě. Svůj nezpochybnitelný vliv získal i díky funkci zástupce hejtmana, kdy se naučil rozhodovat o mnohých věcech hospodářské sféry, ale nejen o nich v „podnikání“ na placených státních funkcích přece dneska jde, ne? Fenomém goglování byl mnohokrát popsán, a proto jsem hledal ve veřejně dostupných zdrojích, vo co goo! A ejhle, Lázně Darkov a.s a jejich vlastnictví. Pan magistr dle notářského zápisu Nz 121/2008 ze dne 24.4.2008, jako již stávající akcionář společnosti, „pomohl“ Lázním a kapitalizoval svoji půjčku ve výši cca 21 milionu korun, upsal nové akcie a udržel svůj vliv v této společnosti ve výši 43%, což na mladého perspektivního politika, který dokonce přerušil výkon advokátní praxe z důvodu politiky, není málo. V peněžním vyjádření to představuje vliv na 400 milionu aktiv společnosti Lázní Darkov a.s.

A jelikož jako občan severní Moravy se setkávám s tváří pana magistra téměř každý den, tedy peár má skutečně dobrý, jenom si říkám, je skutečně politika tak dobrý“ byznys“, že mi umožňuje získávat takový majetek nebo se hraje o něco jiného, jak nám všichni tvrdí, tedy o naše blaho a byznys až na posledním místě? Nebo má otázka je položena špatně a chtějí nám jenom předvádět v praxi, že výnosnou politiku pro sebe a pro lidi kolem mne skutečně mohou dělat jenom vyvolení.

Vždyť samotný rozvod pana předsedy strany ODS, když při majetkovém vyrovnání manželce nabízí vše a ona chce vyjednávat o jiném rozdělení majetku, je do očí bijící věc, a jenom potvrzuje, že vždy jenom a jenom na prvním místě jde o peníze.
-nik-

Předcházející článek

Soudkyně Vacková bleskově smetla šikanu Ulricha Schölera

Následující článek

Kofola chce polskou Staropolanku, má ale šest silných soupeřů