Soudkyně Vacková bleskově smetla šikanu Ulricha Schölera

Rázná a ctihodná soudkyně Městského soudu v Praze Monika Vacková v rekordně krátkém čase ukončila šikanu společnosti SPP Bohemia vůči někdejšímu místopředsedovi dozorčí rady Ulrichu Schölerovi. Firma okupovaná rodinou Komárkových žalovala Schölerova o náhradu škody za to, že podal v roce 2007 žádost o dvě předběžná opatření. Jejich „uskutečněním“ měla SPP Bohemia vzniknout škoda ve výši 86 tisíc korun.

Firma tvrdí, že Schöler za ní nebyl oprávněn jednat (protože nebyl členem statutárních orgánů). Podle Komárků nebyl, podle verdiktu soudů byl. Městský a následně i Vrchní soud v Praze rozhodly, že veškerá rozhodnutí valné hromady, na níž byl Schöler odvolán jsou neplatná. Vacková se v tematice velmi rychle zorientovala a žalobu bleskově smetla. Při zdůvodnění téměř dokonale vystihla její absurdnost.

Úsilí Milana Vraspíra, který u soudu zastupoval Pavla Šafáře z advokátní kanceláře Konečná & Šafář, bylo významné. I laik by ale na první pohled poznal, že vaří vyloženě z vody. V tomto případě by nezabral ani šarm Radky Konečné. Kancelář Konečná & Šafář patří mezi opory soudních tažení rodiny Komárkových, která pochází z Hodonínska.

Soudkyně Vacková se v minulosti stala terčem sprostého útoku středočeského hejtmana Davida Ratha. K záležitosti se tehdy trefně vyjádřil Miroslav Kalousek: „Jako Jihočech trpím spolu s občany Středočeského kraje, protože jim nezbývá nic jiného, než aby se smířili s myšlenkou, že si za svého hejtmana zvolili arogantního psychopata“.

Hodnota společnosti SPP Bohemia je nejméně 20 miliard korun.

Předcházející článek

Konkurs Kreditní banky Plzeň se chýlí ke konci, věřitelé přišli téměř o 13 miliard korun

Následující článek

Kmotr křičí, chyťte kmotry!