Kto bude (staro)nový c..o Generálnej prokuratúry

Neviem ako iní, ale ja sa pri pohľade na voľbu generálneho prokurátora Slovenskej republiky nemôžem zbaviť pocitu, že takto by to byť nemalo. A hlavne, je to také okaté, že ma hrozne udivuje, prečo nikto o tom nepíše a médiá sa tomu laxne prizerajú. Či som jediný na svete kto má pocit, že Fico a Dzurinda sa dohodli, že postavička ktorú kauzy škandalózneho (eufemizmus) financovania Smeru a SDKÚ priveľmi nevyrušujú, bude tým najlepším šéfom prokuratúry ďalších sedem rokov? Rozhodne nebude prekážať ani tým, ktorý peniaze do straníckych pokladní zo svojich offshore účtov posielajú.

Po toľkých škandáloch, by som ja osobne Trnku nenominoval ani omylom. Ešteže nie som predseda žiadnej parlamentnej strany. Úprimne, nepoznám profil ostatných kandidátov a keď konečne raz bude na Slovensku fungovať demokracia a generálny prokurátor bude apoliticky volený priamo, alebo aspoň zdola lokálnymi prokurátormi volenými priamo ľuďmi, budem prvý kto si preštuduje kto sú a čo urobili pre poriadok a spravodlivosť. Dnes je to jedno, pretože generálny prokurátor skladá účty tým, ktorí ovládajú parlament ktorý ho volí a tými sú páni Dzurinda a Fico. Pre mňa do očí bijúca nehanebnosť a bludný kruh záujmov a informácií, ktorý zase raz celý národ odignoruje, lebo chlieb lacnejší nebude s Trnkom, ani bez neho.

Možno o sedem rokov, po ďalších škandáloch odložených ad acta, bude parlament ovládať niekto, kto sa nebude báť špiny tak ako bývalí premiéri. Je veľmi pravdepodobné, že premiérka Iveta Radičová, ani väčšina koalície s touto situáciou nič nezmôžu, keďže kocky už boli hodené. Jedine, že by sme sa dočkali prekvapenia a Mikuláš Dzurinda by si uvedomil, že znovu zvoliť Trnku nie je z dlhodobého hľadiska ani v jeho vlastnom záujme. Problémom však ostáva, že na pozadí tejto voľby sa hrá aj o moc nad SDKÚ a výsledok do značnej miery ovplyvní kto bude veľkým kormidelníkom. Dzurinda sa mohol radšej pohrať na inom pieskovisku, voľba generálneho prokurátora by mala byť principiálnou záležitosťou.
-mad-

Předcházející článek

Patrik Tkáč se připravuje na dobytí Jižního pólu, na tom druhém už byl předloni

Následující článek

Klaus chce větší knihovnu, než bude mít Havel. Udělá proto všechno