Leoš Novotný jr.: Do Košic vyjedeme 15. prosince

Devětadvacetiletý majitel a šéf Leo Expressu Leoš Novotný vede dlouhý boj s Českými drahami, po nichž aktuálně vymáhá 380 milionů korun. S jejich slovenskou obdobou má příjemnější starosti. S Železniční společností Slovensko má dohodu o společném postupu na trati Praha – Košice.

Novotný si s novým vedením Českých drah vyjasňuje, jak je možné, že státní podnik stále jezdí na společné trati Praha-Ostrava za stejně nízké ceny, ale s dvojnásobnými náklady. Soukromého dopravce tenhle dumping stojí ztrátu 200 korun na každé jízdence. Českým drahám už poslal výzvu k náhradě škody 380 milionů korun jen za loňský rok. S šéfem podniku Danielem Kuruczem teď jedná o smírčím řešení, jestli nenastane, bude následovat žaloba.

V lepším vztahu je se slovenskými státními drahami, Železniční společností Slovensko. Společně už slovy Novotného „v přátelské dohodě poslali žádost o zařazení do jízdního řádu od 15. prosince 2014.“ I kdyby „přátelská dohoda“ o společném projektu nedopadla, jeho vlaky na Slovensko stejně vyjedou, mezi Prahou a Košicemi hodlá vytvořit čtyři nová spojení denně. Zatím jezdí mezi Prahou a Ostravou/Bohumínem, přičemž některé spoje končí až v Karviné. Vlaky vypravuje od prosince také do jihomoravského Starého Města.
-pes-

Předcházející článek

Leo Express oživil plány na IPO, zřejmě ve Varšavě. Ve světě chce prodávat frančízy

Následující článek

Tříleté předplatné motejlek.com získává díky skvělému odhadu Pavel Makovec