Ludvíku Karlovi došel v Liberci dech

Opravdu těžkou kouli u nohy představuje pro sklářskou skupinu Preciosa a jejího bosse Ludvíka Karla (63) fotbalový klub FC Slovan Liberec. Za poslední účetní období prohloubil ztrátu z 52,5 na 64,1 milionů korun. Tržby třetího nejúspěšnějšího týmu od roku 1993 se propadly na 42,5 milionů. Liberec přitom v sezóně 2008/09 skončil v první lize na solidním třetím místě. Preciosa v klubu vlastní 97,78 procent.

Letos se Slovanu nedaří, je až na desátém místě. Navíc nemá žádné velké a opravdové sponzory. Skupina kolem Preciosy od něj dala ruce pryč a přestala do něj lít peníze. Zůstává jedině Sázková kancelář Fortuna. Ta ale dává Liberci peníze v rámci svých zákonných povinností (tzv. odvod na veřejně prospěšné účely). Případná změna zákona by desetimilionový penězovod okamžitě ukončila.

Liberec potřebuje hrát evropské poháry, aby zhodnotil svoje hráče. Letošní postavení v ligové tabulce toto naprosto vylučují. Dá se proto očekávat, že letošní ztráta bude opět enormní. Liberec se v posledních osmi ukončených sezónách stal dvakrát mistrem ligy, stejně jako pražská Slavia.
-mot-

Předcházející článek

Pražský dopravní podnik dělá z lidí hlupáky

Následující článek

Avatar překonal hranici 2,5 miliard dolarů