Mario Hoffmann financuje výzkum léku proti Alzheimerově chorobě

Třiačtyřicetiletý Mario Hoffmann financuje už několik let prostřednictvím svojí skupiny Istrokapitál výzkum léku proti Alzheimerově chorobě. Do Axon Neuroscience zatím investoval více než padesát milionů eur (přes 1,25 miliardy Kč).

„Tento rok bychom chtěli začít s předklinickými zkouškami. Je to absolutně revoluční a famózní věc. Bylo tu ale sto jiných, kterým se to nepodařilo. My si věříme, že by to mohlo vyjít. Zatím to platíme sami,“ řekl v rozhovoru pro motejlek.com Mario Hoffmann, jeden z šesti nejbohatších občanů České republiky a Slovenska.

Mario Hoffmann poskytl webu motejlek.com delší rozhovor. V první části, která bude zveřejněna zítra se kromě financování výzkumu léku proti Alzheimerově chorobě hovoří o záměrech s Poštovou bankou, o její hodnotě, o jednáních v Srbsku, o možných akvizicích Istrokapitálu v oblasti strojírenství, chemie a v energetice, o angažmá v kauze Sazka, nejvlivnějších byznysmenech na Slovensku.

Druhá část rozhovoru vyjde příští týden a bude výhradně o investici na ostrově Turks a Caicos. V Karibiku chtěl Hoffmann vybudovat unikátní resort. „Mario Hoffman said he ‚owned‘ Turks and Caicos government,“ napsal v únoru 2009 nejvlivnější britský deník The Times.
-mot-

Předcházející článek

Penta Investments nevzdává boj o A-TEC Industries, podala žalobu

Následující článek

Energo-Pro vyhrálo privatizační tendr na polskou hydroelektrárenskou firmu ZEW Niedzica