Moravia Energo loni prodělala více než 2,2 miliardy korun

Vlastní kapitál Moravia Energo, zkrachovalého obchodníka s elektrickou energií, se propadl do téměř dvoumiliardového mínusu. Za hlubokým propadek stojí loňská ztráta, která překročila úroveň 2,2 miliard korun. Obrat společnosti stoupl o třetinu na 4,9 miliard korun.

Za neschopností firmy řešit pokles cen elektrické energie na konci roku 2008 a následný krach jsou zodpovědní management firmy a především akcionáři v čele s Tomášem Chrenkem. Spolumajitel skupiny Finitrading/Moravia Steel/Třinecké železárny přecenil svoje schopnosti.

Šestačtyřicetiletý Chrenek si zřejmě uvědomil svoji zodpovědnost a neschopnost cokoli udělat a proto se nechal na samém konci roku 2008 vyškrtnout z funkce předsedy dozorčí rady. Tímto útěkem dal jednoznačně najevo, co se od něj jako od významného byznysmena dá v případě potíží očekávat. Chrenek jako fyzická osoba ovládá Enias, který je jediným vlastníkem Moravia Energo. Enias loni prodělal 190 milionů.

Po zkrachovalé společnosti zbyl poměrně zajímavý seznam osobních automobilů. Za připomenutí stojí především dva vozy Lexus s SPZ 4T6 6661 a 4T6 6662 v pořizovací hodnotě těměř sedmi milionů korun. Dále pak Lexus za dva miliony a jedno Maserati.

Po rozmařilé společnosti zbyly také obří dluhy. Jejich výši se budu věnovat v některém z příštích článků.
-mot-

Předcházející článek

Všem čtenářům přeji příjemné prožití Štědrého dne a vánočních svátků

Následující článek

Svitavská Energo-Pro koupila v Gruzii dvanáctou hydroelektrárnu