Do Břeclavi míří z Polska vrtná souprava Skytop Brewster TR-800

Polská společnost Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków bude vrtat plyn pro Českou naftařskou společnost, kterou kontroluje Petr Lamich. Na okraji jihomoravského města Břeclav otevře dva vrty až do hloubky dvou tisíc metrů. Nasazena bude vrtná souprava střední velikosti Skytop Brewster TR-800.

Krakovská společnost je součástí polského plynárenského kolosu Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG). Má zkušenosti ze zemí jako Kazachstán, Pákistán, Uganda, Barma, Sýrie, Rusko, Libye, Německo, Indie, Dánsko nebo Mosambik. Vrtala tam pro firmy jako BP, Enron, Kazakhmys, Sasol, ENI, OMV nebo Occidental Petroleum.

Česká naftařská společnost je z 52 procent vlastněna firmou Lama Investments Petra Lamicha. Sedmačtyřicetiletý opavský byznysmen, jenž se netěší přízni rodiny Komárkových, dále drží šest procent jako fyzická osoba. Dalšími podílníky jsou Zdeněk Svoboda, Pavel Důbrava, Václav Tesárek, Jiří Brzobohatý a Licancabur. ČNS v roce 2007 utržila 132 milionů korun a vykázala provozní zisk 93,5 milionů. Plán na letošní rok počítal s provozním ziskem přes 250 milionů. Hodnota Lamichova podílu by měla přesahovat půl miliardy korun.
-mot-

Předcházející článek

Loni rekordně ztrátová Tagrea zmizí, většinu majetku převezme ZZN Pelhřimov

Následující článek

Dneska to byl slušný masakr