Petr Sisák rozhodl: majitelem Lukany Oil bude boxer z Kralup Luboš Šuda

Do služeb Petra Sisáka vstoupil naprosto viditelně třiatřicetiletý Luboš Šuda. Bývalý mistr světa v kickboxu asociace ISKA a dnes boxer váhy cruiserweight se loni v dubnu stal jednatelem a jediným majitelem firmy Plenty. A právě tato společnost má navýšit základní kapitál Lukany Oil (dále Lukana) ze dvou na téměř 185 milionů korun. Navýšení neproběhne peněžním vkladem, ale započtením části pohledávky, kterou má za Lukanou Plenty.

Existenci pohledávky ověřil Jan Svoboda. Tento auditor je zřejmě schopen pro Sisáka udělat cokoli. Navyšování kapitálu přes pohledávky v Sisákových firmách dělá jako na běžícím pásu (Via Chem Group, Oleofin).

Lukanu dosud vlastní Ivo Hala. Jde o dvorního advokáta Petra Sisáka. Lépe by ale sedělo označení správce majetku. Společnost od začátku letošního roku zajišťuje nákup a prodej pro skupinu kolem někdejší Setuzy, dnes STZ. Nahradila zadlužený Oleofin, který je v insolvenčním řízení. Skutečným vládcem Lukany, která nemá peníze, majetek a už ani dobré jméno, zůstane i nadále Sisák. Z dozorčí rady ho bude jistit Veronika Kubatová, manželka ústeckého primátora Jana Kubaty.
-mot-

Předcházející článek

Firma, do které chtěl Petr Gandalovič nalít 300 milionů ze státního, je v insolvenčním řízení

Následující článek

Agropol Group jako firma definitivně končí, se vším všudy ji pohltí Agrofert Holding