Pivovary Lobkowicz míří na burzu, rády by upsaly akcie za miliardu

V poslední době mdlá Burza cenných papírů Praha pravděpodobně zažije výrazné oživení. Společnost Pivovary Lobkowicz Group majoritně vlastněná investory Martinem Burdou a Grzegorzem Hótou oznámila šéfovi burzy Petru Koblicovi, že má zájem o primární emisi. V tuto chvíli finalizuje teaser, který předloží burze a vybraným investorům.

O plánu na IPO rozhodla už v listopadu mimořádná valná hromada společnosti. Společně se záměrem umožnit nákup akcií externím investorům rozhodla valná hromada také o navýšení základního kapitálu formou kapitalizace osobních půjček stávajících akcionářů, zejména Martina Burdy, který tak utvrzuje svou majoritu.

Manažerem emise na pražské burze bude Česká spořitelna. Generální ředitel skupiny Pivovary Lobkowicz Group a také její minoritní podílník Zdeněk Radil řekl motejlek.com, že cílí na miliardový úpis, což by obnášelo free float na úrovni 42 až 43 procent akcií společnosti. O něco víc než miliardu vložili mimochodem Burda a spol. na začátku do pořízení skupiny.

Do Pivovary Lobkowicz Group (donedávna K Brewery Group) patří sedm regionálních pivovarů v Protivíně, Jihlavě, Uherském Brodu, Hlinsku v Čechách, Klášteře Hradišti nad Jizerou, Vysokém Chlumci a v Černé Hoře. Vlajkovou lodí pivovarů je ležák Lobkowicz Premium.
-pes-

Předcházející článek

Gruzie zůstává pro ENERGO-PRO zemí, kde český holding generuje nejvyšší zisk

Následující článek

Evropská unie označkuje miliony tureckých koz a ovcí