Dalík: Nejmocnějším člověkem v České republice je specifický Martin Roman

Názor, že Českou republiku řídí předseda představenstva a generální ředitel polostátního energetického holdingu ČEZ, je v nejvyšší patrech českého byznysu naprosto běžný. Myslí si to také čtyřiatřicetiletý Marek Dalík, nejbližší spolupracovník odstupujícího premiéra Mirka Topolánka. Démonizovaná postava v oblasti nejrůznějších zákulisních piklí a machinací v rozhovoru pro zítřejší vydání časopisu Instinkt řekl, že podle něj je nejmocnějším člověkem v této zemi Martin Roman.

Dalík upozorňuje na to, že Roman vede nejsilnější firmu v zemi. „Není to ale jenom o vlivu ČEZ. Martin Roman je řekněme osoba specifická a možná kdyby na jeho místě byl jiný člověk, tak by ten vliv měl menší. Ale Martin Roman je velmi komunikativní, společenský a prostě si umí lidi získat. Je to otázka šikovnosti, jeho osobnosti a toho, že ta firma funguje dobře,“ dodal Dalík pro Instinkt.

ČEZ se letos stane největší tuzemskou společností podle výše tržeb. Po čtrnácti letech vystřídá automobilku Škoda Auto. “Naše tržby v letošním roce překročí hranici 190 miliard korun,” řekl nedávno webu motejlek.com Roman. “Nevylučuji, že předstihneme Škodu Auto a staneme se největší firmou v zemi podle výše tržeb”. ČEZ je už roky nejziskovějším podnikem a jednoznačně dominuje v tržní hodnotě.
-mot-

Předcházející článek

Zemřel papírenský magnát polského původu Richard Pratt

Následující článek

Tržby TV Nova se meziročně propadly o více než třetinu