PPF Investments se odmlčela

Private Equity skupina PPF Investments, která vznikla jako správce části majetku Petra Kellnera, zcela přestala zveřejňovat informace o svých transakcích. Poslední, dříve pravidelná čtvrtletní zpráva je z konce dubna 2008 a poslední obchodní případ pochází z června loňského roku. Jde o období před obrovským propadem akcií a dalších aktiv na globálním trhu. Výjimkou je kauza Ingosstrach, o nějž se PPF Investments přetahuje s holdingem Bazovyj Element Olega Děripasky.

PPF Investments také neoznámila, že v jejím vedení už nepracují Michal Šušák (dříve Credit Suisse First Boston) a Pavel Kuta, někdejší místopředseda Fondu národního majetku ČR.

Na normanském ostrově Jersey zaregistrovaná PPF Investments působí prostřednictvím PPF Alpha a PPF Beta, které vybrali lehce přes miliardu dolarů. Podle posledních dostupných informací drtivou většinu peněz investovala v Rusku, Číně, Rumunsku, České republice a na Ukrajině. Některé akvizice vypadají poměrně divoce, takže možná není divu, že se PPF Investments na tak dlouhou dobu odmlčela.

-mot- 

Předcházející článek

ČSOB přišla při konkursu firmy Multisys Group o více než půl miliardy korun. Oba podniky „propojuje“ Petr Hutla

Následující článek

Havlův příznivec v čele evropského uhlí