Před několika minutami podepsala Kofola v Lublani akvizici Radenské

Zdlouhavý, komplikovaný a neustále nejistý proces akvizice slovinského výrobce nealkoholických nápojů Radenská má česká Kofola konečně úspěšně za sebou. Středoevropský nápojářský koncern ve spolupráci se slovinskou investiční skupinou P&P Group nákup Radenské dotáhl doslova před několika minutami, kdy byla ve slovinské metropoli Lublani podepsána smlouva o převodu akcií. Než k němu finálně dojde, musí být dodrženy ještě některé drobné podmínky, ale to je už jen formalita.

Cena, kterou Kofola a P&P Group zaplatí, je – jak už motejlek.com informoval dříve – o něco málo pod 40 miliony eur, které si představoval dosavadní majitel, převážně pivovarnická skupina Laško. Noví majitelé navíc ale Lašku odpustí dluh ve výši zhruba 30 milionů eur. Kofola, která jednání s Laškem vedla sólově, bude vlastnit 60 % ze získaného 75,31 % podílu, druhý člen konsorcia P&P Group 40 %. Zbylý podíl bude po vyřešení transakce nabídnut ve veřejné nabídce.

Pro majoritní vlastníky Kofoly, rodinu Samarasových, jde o historicky třetí nejdůležitější transakci. Na vrcholu stojí akvizice samotné značky/receptury/ochranné známky Kofola, následuje spojení s polskou skupinou Hoop.

Kofole u kontraktu asistovala poradenská společnost Genesia.
-pes-

Předcházející článek

Akviziční trable polského zájemce o Bakalovu a Holečkovu AWT

Následující článek

Vítězové kvízu XLV o roční předplatné motejlek.com