Privatizace Českých aerolinií prakticky skončila

Prodej státního, více než 90 procentního podílu v Českých aerolinií, je nyní nereálný. Poté, co v prosinci jeden z vážných zájemců webu motejlek.com potvrdil, že hodnota společnosti je v lepším připadě jedna koruna, se minulý týden v MD DNES přidal spolumajitel Penty Marek Dospiva. „Jsme přesvědčeni, že ČSA mají zápornou hodnotu“.

Zhruba podobný názor mají majitelé ruského Aeroflotu, který byl dosud považován za největšího favorita. Zatímco management se chce privatizace zúčastnit, dozorčí rada je proti. Informace se objevila v ruském deníku Vedomosti. V dozorčí radě má rozhodující slovo vláda, která je majoritním vlastníkem Aeroflotu. Proti účasti v českém tendru má být i vlastník 28 procent společnosti Alexandr Lebeděv. Jeden ze zástupců vedení Aeroflotu se nechal slyšet, že si firma v prvním privatizačním kole půjde pro pro citlivé dokumenty o ČSA.

V případě Penty a Aeroflotu, kteří jednali o společné nabídce na ČSA, je ale třeba brát jejich vyjádření jako jistou hru (kalení vody) s českou vládou. Ta si dosud představovala, že za svůj podíl dostane miliardy korun. V tomto duchu ji přizvukovali analytici z různých firem.

Odkaz na prosincový článek o privatizaci ČSA: http://www.motejlek.com/news/o-csa-nebude-prilis-velky-zajem-stat-dostane-zrejme-mnohem-mene-nez-si-nyni-predstavuje/

Předcházející článek

Hodně štědří uhlobaroni

Následující článek

Skupina Arx chce převzít šest očních klinik Lexum