Ředitel Zentivy Michal prodal poslední akcie, dostal za ně přes 1,5 miliardy korun

Dva nejvýše postavení manažeři farmaceutické společnosti Zentiva prodali svoje balíky akcií francouzskému koncernu Sanofi-Aventis. Osmapadesátiletý generální ředitel Jiří Michal dostal za 3,49 procent 1,532 miliardy korun. O deset let mladší viceprezident pro výrobu a logistiku Petr Suchý si za 1,36 procenta polepšil o 596 milionů. Oba prodávali akcie už poněkolikáté. Michal celkově v posledních pěti letech za prodané cenné papíry Zentivy získal 3,01 miliard korun, Suchý 1,18 miliardy.

Se společností spojili celou dosavadní profesní kariéru. Do někdejších Léčiv nastoupili krátce po promoci na vysoké škole. Michal v roce 1974, Suchý o deset let později. V roce 1998 se podíleli na privatizaci společnosti a nalezení finančního partnera. Americký Warburg Pincus jim pomohl s penězi, oni firmu řídili a zvětšovali. V červnu 2004 Zentiva vstoupila na burzu. Michal se Suchým se postupně stali miliardáři. Stovky milionů si připsali i další manažeři.

Zentiva se v nejbližší době plně zařadí do skupiny Sanofi-Aventis. Jeden z největších světových farmaceutických koncernů vlastní téměř 95 procent společnosti.

-mot-

Předcházející článek

Gandalovičovo ministerstvo zemědělství sanuje rodině Sisákových jejich Setuzu

Následující článek

Petr Kellner prodělává na akciích CETV více než dvě a půl miliardy korun