Sázka liberecké rodiny Kučerových na Pivovar Svijany vychází dokonale

Pivovar Svijany loni dokázal zvýšit zisk po zdanění o sedmdesát dva procent na 167 milionů korun, obrat z 539 na 722 milionů a výstav o dvacet jedna procent na 387 tisíc hektolitrů. Hodnota pivovaru, který letos zcela ovládla rodina Kučerových a Ivan Polívka, se počítá v miliardách korun.

V roce 1564 založený Pivovar Svijany pokračuje ve velké jízdě. Ještě v roce 1998 ho přitom chtěl tehdejší vlastník (Pivovary Staropramen) zavřít. Každoroční nárůsty ve všech ukazatelích jsou mimořádné. Vysoká kvalita nepasterovaného svijanského piva zůstává zachována.

Pivovar Svijany za posledních jedenáct let 9x zvýšil výstav. Loňský plán překročil o 57 tisíc hektolitrů. Plných 75 procent prodejů představuje jedenáctistupňový Svijanský máz, následovaný Svijanskou desítkou, Svijanským knížetem, Svijanským Rytířem, Svijanskou Kněžnou, Kvasničákem a Baronem.

Loňský rok byl velmi úspěšný i pro dceřinou firmu Pivovar Svijany – Distribuce, která vykázala historicky nejvyšší čistý zisk – 34 milionů korun. Pět milionů po zdanění vydělala i společnost Chmel Polepská blata, kde Svijany drží 60 procent.

Jediným majitelem Pivovaru Svijany se letos stala liberecká LIF Trade. K dosud vlastněným 55 procentům přikoupila zbylých 45 procent. Nákup LIF Trade přišel na více než půl miliardy korun. Peníze získala K Brewery Group, která podíl předloni koupila za 450 milionů korun od svého majoritního vlastníka Martina Burdy. Třinecký byznysmen v roce 2007 za 45 procent Svijan zaplatil 184,5 milionů korun. Jak vidno, Burda umí dělat dobré obchody.
-mot-

Předcházející článek

Další dividendová smršť, tentokrát pět miliard za poslední tři roky

Následující článek

Miliardář Zoubek potvrdil, že je nejúspěšnějším nezávislým obchodníkem s pohonnými hmotami