Slovenská Markíza začala mohutně napájet pokladnu české Novy, letos už jí poslala 606 milionů

Společnost CET 21, která je provozovatelem TV Nova, získala další zajímavý zdroj příjmů. Loni koupila od CME Media Enterprises holandskou firmu CME Slovak Holdings. Ta přímo a prostřednictvím Media Investu a A.R.J. vlastní společnost Markíza – Slovakia, provozovatele TV Markíza. CET 21 (Nova) akvizice přišla na 7,337 miliard korun. Platba za CME Slovak Holdings (Markíza) neproběhla v penězích, ale prostřednictvím tří zápočtů.

Už letos začal přírůstek Novy slušně vydělávat. Markíza na konta české televizní společnosti poslala dividendu ve výši 606 milionů korun. Tato částka se zásadně podílela na růstu zisku Novy v letošním roce. Provozně si totiž česká společnost téměř nepolepšila. Nova letos pohltila další dvě firmy. Za Jyxo zaplatila 162,2 milionů a za BLOG Internet 14,6 milionů. Oba podniky loni dohromady utržily méně než 20 milionů korun.

Nova i Markíza jsou součástí bermudské televizní skupiny Central European Media Enterprises. S akciemi společnosti se obchoduje na americkém Nasdaqu a pražské burze.

-mot-

Televize v číslech

(v milionech USD)

firma         tržby    EBITDA*

Nova          279       157        

Markíza      110        42

*) zisk před zdaněním, úroky a odpisy

Předcházející článek

Vinař a viceguvernér ČNB Miroslav Singer chtěl před týdnem srazit klíčovou úrokou sazbu o celé jedno procento

Následující článek

Private equity firmy, motor globálních akvizic posledních let, se těžce zadrhly