Soudce smetl další absurdní žalobu Karla Komárka prostředního

Soudce Městského soudu v Praze dnes zamítl žalobu Karla Komárka prostředního na vydavatelství Economia. Podle žaloby se měl deník Hospodářské noviny, který Economia vydává, dopustit nepřípustné personifikace Komárka ve vztahu k Moravským naftovým dolům. „Nepochopil jsem, proč byla žaloba podána,“ řekl na závěr soudního jednání soudce Tomáš Novosad. Těmito slovy asi nejlépe vystihl absurdnost Komárkovy žaloby.

Předního tuzemského byznysmena rozlítil titulek Naftař Lamich chystá žalobu na magnáta Komárka. Podle něj mělo být v titulku uvedeno Naftař Lamich chystá žalobu na Moravské naftové doly. Jeho právník Jan Hrazdíra se snažil soudce přesvědčit, že vlastně Komárek nemá s Moravskými naftovými doly nic moc společného. „Společnost neovládá ani k ní nemá vztah, že by ji ztělesňoval. Nějaký vliv má, měl. Rozhodně ne rozhodující,“ tvrdil u soudu lehce zmatený Hrazdíra. Také prohlásil, že jeho klient chce jen uveřejnit „správné informace“.

Správnou informací je, že Komárkova na Kypru zaregistrovaná evropská společnost KKCG vlastní prostřednitvím Europgasu a SPP Bohemia v Moravských naftových dolech 37,5 procent. Členy představenstva a dozorčí rady Moravských naftových dolů jsou Miroslav Jestřabík, Robert Kolář, Jan Drábek, Karel Komárek starší, Jitka Komárková, Petr Čumba a Petra Říhová. Všichni do jednoho pracují ve službách a ve prospěch Karla Komárka prostředního a jeho rodiny.

Slovenský plynárenský priemysel a E.ON Ruhrgas International, jimž dohromady patří 62,5 procent Moravských naftových dolů, nemají v orgánech společnosti ani jediného zástupce. Z toho bez jakýchkoli pochyb vyplývá, že Komárek ropnou a plynárenskou firmu naprosto ovládá.

Právník Hrazdíra prohrál v Komárkových službách už druhý spor během krátké doby. V červnu soud v plném rozsahu zamítl žalobu na firmu Mediacop, která vydává časopis Týden. Komárek požadoval určení, že některé výroky, které se na jeho adresu objevily v Týdnu jsou zásahem do jeho osobnostní sféry. Dále chtěl po Mediacopu omluvu a 100 milionů korun. V časopise Týden si také zaplatil, respektive advokátní kancelář, která ho zastupovala, sérii inzerátů, v nichž se sám sobě omlouval jménem jiné osoby. Je s podivem, že časopis takovou nehoráznost zveřejnil.

Propojená skupina Karel Komárek prostřední/Jitka Komárková/Europgas/SPP Bohemia/Moravské naftové doly jsou účastníky stovek soudních sporů a arbitráží. Všechny ve své kořenové podstatě vycházejí z vidění světa, konání, osobnosti a charakteru Karla Komárka prostředního.
-mot-

Předcházející článek

Podíl Ringieru na českém deníkovém trhu dosáhl téměř 45 procent

Následující článek

Miliardy těch druhých. S Janouškem propojený bývalý Mladý svět je v insolvenci