Tkáčův hotelový holding BHP opustila PPF banka, novými akcionáři jsou Deutsche Bank a ČSOB

Akcionářskou strukturu rodící se hotelové skupiny Best Hotel Properties (BHP), kterou lze označit za srdeční záležitost Patrika Tkáče, opustila PPF banka. Loni v prosinci získala 5,71 procentní podíl. Už ho ale nemá. Zcela identický balík akcií je dnes v držení Československé obchodní banky. Dalším novým akcionářem je německá Deutsche Bank, jíž patří 8,57 procent hotelové společnosti.

Pod BHP dnes spadají Hotel Baltschug Kempinski Moscow, Crowne Plaza v Bratislavě, polovina restaurace Buddha-Bar v hotelu Buddha-Bar Hotel Prague. Ještě letos by měly přibýt Kadashevskaya Hotel Moskva, Kempinski Hotel River Park v Bratislavě, Grand Hotel Kempinski ve Vysokých Tatrách a bývalá centrála padlé IPB na pražském Senovážném náměstí (měl by zde být St.Regis Prague). V příštích letech BHP plánuje koupi hotelů ve městech jako Petrohrad, Kyjev, Karlovy Vary, Sofia, Bělehrad, Budapešť a Bukurešť.

V zásadě nejde o příliš nápaditý koncept. Orientace Patrika Tkáče na Východ a klientelu z Východu může být poněkud krátkozraká.
-mot-

Předcházející článek

Hotel Kempinski navštívil zcela zbytečný politik (byť prezident)

Následující článek

Lídr českého herního a zábavního průmyslu zvýšil obrat nad 17 miliard