Topolánek v čele dozorčí rady Opatovic. Tykač už se třese, až se za břicho popadá

Mirek Topolánek má pro řízení dozorčí rady Elektráren Opatovice výbornou průpravu. Jednu firmu zruinoval a v letech 2006 až 2009 řídil z velké části zlodějskou českou vládu. Jeho premiérování lze označit za éru korupce, křupanství, zločinných spolčení, vysávání veřejných prostředků, ekonomického banditismu, boeskyismu, kleptokracie a v neposlední řadě jí dominovala absence charakteru. Sám Topolánek přispěl vydatně. Teď bude dohlížet na šest parních kotlů s práškovým spalováním, tři kondenzační, dvě odběrové a jednu protitlakou turbínu.

Opuštěný pětapadesátiletý prokurista VAE Controls Topolánek našel přítele v nouzi v Danielu Křetínském, spolumajiteli a předsedovi představenstva Energetického a průmyslového holdingu. Ten mu nejdířve zajistil bezplatnou, ale celkem „značkovou“ funkci (předseda Teplárenského sdružení České republiky) a teď i nějakou tu korunu za předsedování dozorčí rady v Elektrárnách Opatovice. Třeba bude i tantiéma. Nebo, jenom tantiéma?

Elektrárny Opatovice čekají těžká/brutální vyjednávání o dodávkách hnědého uhlí se skupinou Czech Coal. V roce 2015 vyprší stávající kontrakt z roku 2002, který východočeskému zdroji zajišťoval cenu za jedno gigajoule i s dopravou za plus minus 40 korun (30 až 33 za uhlí + zhruba 10 za dopravu). Rozhodně se dá očekávat, že Czech Coal bude požadovat o nějakých 100 procent víc. Představa, jak Topolánek vstupuje do jednání s Tykačovci, vyvolává lechtání na různých částech těla.
-mot-

Předcházející článek

Rok jinak Marka Šálka – hlasujte a pomozte Nadaci VIA

Následující článek

Ferdinand „Rottweiler“ Piëch chce být předsedou dozorčí rady VW až do truhly