Tykač, Bobela a Pudil se ve Švýcarsku dožadují 6,26 miliard korun

Společnost Czech Coal Services, která je vlastníkem řady práv a povinností po někdejší Mostecké uhelné společnosti, se u soudu ve švýcarské Bellinzoně domáhá částky 6 264 572 219 korun. Jako žalující strana se cítí poškozena jednáním obžalovaných originálních privatizátorů Mostecké uhelné společnosti. Výše zmíněná částka by měla jejich újmu „pokrýt“.

Jde o situaci, kdy švýcarská prokuratura na začátku roku 2008 některým (ne všem) z těchto sedmi osob – Marek Čmejla, Luboš Měkota, Oldřich Klimecký, Antonín Koláček, Petr Kraus, Jiří Diviš a Jacques de Groote – na mnoha a mnoha účtech zablokovala celkem 661 milionů franků (13,9 miliard korun) a následně bývalé uhlobarony obžalovala z mnoha deliktů.

Vlastníky Czech Coal Services jsou kyperská Indoverse (Czech) Coal Investments Pavla Tykače a holandská Czech Coal Vasila Bobely a Petra Pudila. V případě Tykače je účast na žalobě srozumitelná, v případě Bobely a Pudila spíše nemravná. Jejich obludná cesta někdejší Mosteckou uhelnou byla popsána v minulých dnech.
-mot-

Předcházející článek

Popradský železniční gigant se znovu nadechl k růstu

Následující článek

Lid versus motejlek.art