Výborný postřeh Michala Horáčka na adresu sociopata/psychopata číslo III

Převzato z Facebooku Michala Horáčka

Od Michal Horáček
Tak nám pan Kalousek dneska vzkázal, že „zlaté časy v Evropě skončily; prožrali jsme to a proflákali.“

Koho tím „my“ myslel?
Už desítky let pracuju ve dne a hlavně v noci, o víkendech, o svátcích. Moje žena pracuje od rána do večera a ještě se stará o dcerku; nejednou si pak dá budík na tři ráno, aby mohla přemýšlet a kreslit. Můj tchán, profesor teoretické fyziky, pracuje nepřetržitě. Mí kolegové jako zvukař Michal Pekárek nebo Vojta Dyk nebo Dodo Gombár pracují, až padají únavou, stejně jako editorka mých knih Daniela Iwashita. Když jdu nakoupit, vidím ženské, které sedí den co den hodiny za pokladnami, vidím řidiče autobusů, vidím lidi na stavbách, lékaře v extra službách v nemocnicích, znám lidi, co vstávají ke koním před pátou ráno…

Nepochybuji, že mnoho lidí se „fláká“, ale kdo jim umožnil ten luxus flákat se a „přežírat“ díky prostředkům, které vytvořili ti usilovní? Nebyl to snad právě profesionální politik – zprava i zleva, tohle rozdělení dávno ztratilo jakýkoli smysl – kdo si tak kupoval jejich hlasy?

Anebo, stejně jako já soudím podle lidí ve svém okolí, soudí tak i MK? Vidí pašáky jako pan Škromach, který jako bolševik, odborář a politik o práci nezavadil nikdy a vždycky jen heftoval lidi.Vidí celou tu vlastní povedenou partu, která se stará hlavně o přihrávky předražených státních zakázek na cokoli svým kumpánům. V tom případě se nedivím, že mluví o flákárně a přežranosti.Ale to ať mluví za sebe a za své, ne za mě a za mé.

Tenhle dnešní ministrův žvást není jen blbý, je vůči stále ohromnému počtu slušných a pracovitých Čechů nesnesitelně drzý.

Předcházející článek

Advokátní kancelář s druhými největšími aktivy na českém trhu je již minimálně třetím rokem ve ztrátě

Následující článek

Ivanu Baťkovi to padá, ale stále je to hodně dobré