Výrazný Kvido Štěpánek vyplatil společníky. Za 338 milionů se stal jediným vlastníkem firmy Isolit-Bravo

Jednapadesátiletý Kvido Štěpánek udělal z Pavla Prokopce (57) a Zdeňka Najmana (52) poměrně bohaté muže. Každému za jejich třetinový podíl ve společnosti Isolit-Bravo z Jablonného nad Orlicí zaplatil 169 milionů korun.

Isolit-Bravo vyrábí domácí spotřebiče jako jsou fritézy, bravosky, varné konvice nebo mixéry, automobilové součástky, podsestavy, formy na vstřikování plastů, plastové výlisky. Mezi rozhodující zákazníky patří Philips, Ikea, Grupo Antolin, Škoda Auto, Automotive Lighting, Wöhner či Princess. Na první pohled jde o společnosti, které jsou výrazně postiženy současnou ekonomickou krizí.

Problémy se nevyhnou ani Isolitu, jemuž loni o více než deset procent klesly tržby. Ještě v první polovině loňského roku Štěpánek počítal, že naopak porostou. V roce 2007 dosáhly výše 1,44 miliardy korun. Obrat byl ještě o 200 milionů vyšší. Zisk po zdanění vyskočil na 133 milionů. Exportně orientovaná firma předloni vyvezla produkci za zhruba miliardu.

Bývalý konstruktér Kvido Štěpánek patří mezi známé a výrazné továrníky. V posledních letech získal řadu ocenění a těší se velmi dobré pověsti. S Prokopcem a Najmanem v první polovině devadesátých let zprivatizovali jeden ze závodů státního podniku OEZ Letohrad. Společnost Isolit-Bravo v letech 2002 až 2007 vydělala kolem 770 milionů korun před zdaněním. Na konci roku 2007 zaměstnávala 630 lidí a její vlastní kapitál přesahoval miliardu korun. Většinu z něj představovaly peníze na bankovních účtech. Přesně šlo o „astronomických“ 646 milionů.

Zatímco Štěpánek se po privatizaci stal ředitelem, Najman měl na starosti nástrojárnu a Prokopec logistiku. Aktuálně se jména bývalých dvou společníků ve vedení firmy už nevyskytují. Prokopec se letos stal jediným majitelem podniku Pstruhařství Prokopec Jamné nad Orlicí.

-mot-

Předcházející článek

PPF Group, Generali PPF Holding a J&T vydělají na akciích Zentivy kolem 600 milionů korun

Následující článek

Temný rytíř čtvrtým filmem v historii, jehož tržby v kinech přesáhly hranici jedné miliardy dolarů