Zemanova éra byl Šlouf, Topolánkova Dalík, v době Nečasově se rýsuje Rittig

V Zemanově éře to všechno vypuklo v plné parádě. Premiér Miloš Zeman přepustil kontrolu nad toky ve státě Miroslavu Šloufovi. Právě tento zkušený schieber dnes pečuje o Zemanovy potřeby, zejména se stará o výdaje někdejšího předsedy vlády. V krátké době, kdy vládli Špidla, Gross a Paroubek, nikdo nezískal tak výraznou pozici.

Pak přišel Mirek Topolánek a s ním Marek Dalík. Tento schieber neměl sice žádnou oficiální funkci jako Šlouf, ale motal se kolem všeho důležitého. Někteří kapitáni české ekonomiky tvrdí, že Topolánek o jeho eskapádách neměl tušení. To není příliš reálné.

Nástup Petra Nečase do premiérského křesla nebyl výrazně spojen s žádným jménem. V posledních týdnech se ale zdá, že se jako neformální boss vyprofiloval Ivo Rittig. Jeho rukopis je patrný kromě ministerstva zemědělství také na ministerstvu průmyslu nebo ministerstvu životního prostředí, seznam rozhodně nemusí být vyčerpávající. V každém případě jde o resorty kontrolované ODS. Tandem Nečas/Rittig, na rozdíl od těch předchozích, nepředstavuje personální unii. Tedy zatím.

Jaksi nad všemi v érách Dalíka a Rittiga ční ještě jedna osoba – Miroslav „Kalda“ Kalousek.
-mot-

Předcházející článek

Podnik v Karlíně, který mě potěšil

Následující článek

motejlek.tv: Rozhovor s internetovým byznysmenem Janem Bartou