Nové pořádky v Polsku, úspěšní manažeři končí, dnes rezignoval muž, který řídil expanzi PKP Cargo do Česka

Dominantní polská partaj Právo a spravedlnost, jejíž povolební tahy budí hrůzu, začíná řádit i v byznysu. Ve státních firmách končí lidé, kteří prokázali značné úspěchy. Minulý týden odstoupil šéf polských železnic PKP Jakub Karnowski, dnes ho následoval jeho klíčový muž, prezes PKP Cargo Adam Purwin. Ten nejprve dirigoval velmi profitní IPO tohoto polského železničního nákladního dopravce na varšavské burze a posléze řídil úspěšný akviziční nájezd na Advanced World Transport Zdeňka Bakaly a Reného Holečka.

Už když čtyřicátník Purwin dělal v létě rozhovor pro motejlek.tv (viz zde: Adam Purwin), mimo záznam vyjádřil obavy z nástupu polských konzervativců k moci a o politice se v interview raději nechtěl bavit. Populisti z Právo a spravedlnost Jaroslawa Kaczynského se hned po volebním úspěchu opřeli do silné skupiny PKP. Podněcují odbory ke stávce a odporu k současným manažerům. Karnowskému došla trpělivost velmi záhy, Purwinovi o týden později. Nový šéf PKP Bogusław Kowalski vydržel po jmenování jen tři dny a také funkci složil.

Purwin byl velký zastánce další expanze PKP Cargo a konsolidace nákladního trhu na východě Evropy pod jeho křídla. V Purwinových plánech byl i nájezd na ČD Cargo.
-pes-

Předcházející článek

motejlek.tv: Jakub Dyba, spolumajitel společnosti Genesia, nejen o prodeji ČGS Holdingu, na němž se podílel

Následující článek

Poslední lignitový důl v zemi končí